You are currently viewing Podłoga Barlinek

Podłoga Barlinek

Podłoga Barlinek doceniana za swoją trwałość oraz wyjątkowy wygląd. Dodatkowo podłogi Barlinek są uznawane w Polsce za luksusowe wykończenie naszych wnętrz. Decydując się na podłogę Barlinek warto dowiedzieć się, w jaki sposób powinno się ją pielęgnować i zapobiegać zanieczyszczeniom. Kluczowymi kwestiami jest codzienna pielęgnacja.

Jak dbać o lakierowane podłogi Barlinek?

Deski podłogowe Barlinek mogą zostać wykończone na kilka sposobów, co pozwala na uzyskanie rozmaitych efektów końcowych. Trendy wnętrzarskie od kilku lat doceniają podłogi stylizowane, które zachwycają szlachetnością i elegancją. Postarzane podłogi Barlinek powstają w wyniku szczotkowania. Proces takiej strukturyzacji drewna polega na mechanicznym usunięciu miękkich elementów warstwy wierzchniej. Po tej obróbce, podkreślone zostaje usłojenie i układ włókien.  Jeżeli zależy Ci na drewnianej podłodze, jednak chodzisz po niej w butach to wybierze deski podłogowe szczotkowane. Na tego rodzaju podłodze z biegiem lat wgniecenia i zarysowania są mniej widoczne niż na deskach podłogowych o gładkiej powierzchni. Oczywiście nie oznacza to, iż o podłogę drewnianą szczotkowaną nie należy dbać. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest zabezpieczenie podłogi drewnianej Barlinek zaraz po montażu.

Czyszczenie – podłoga Barlinek

Barlinek jak każdy producent posiada swoje preparaty do pielęgnacji i czyszczenia. Warto z nich skorzystać, aby zapewnić podłodze drewnianej maksymalną ochroną, która jest dedykowana do konkretnego produktu. Pierwszym krokiem do odnowienia lub wyczyszczenia podłogi szczotkowanej jest użycie: „Protektora Komplet”, „Protektora Blask ”, szczotki z miękkim włosiem, spryskiwacza, mopa. Następnym krokiem jest; rozcieńczenie „Protektor Komplet” w stosunku 1:8 i wlanie mieszanki do spryskiwacza.

Spryskujemy powierzchnię podłogi i odczekujemy ok. 5 minut. W kroku 3 szczotką z miękkim włosiem czyścimy powierzchnię podłogi. Następnie czystą szmatką z wodą usuwamy zabrudzenia. Czynność powtarzamy kilkukrotnie do czasu uzyskania czystej powierzchni. Do płukania szmatki używamy osobnego pojemnika z czystą wodą. Należy często wymieniać wodę do płukania. Po wyczyszczeniu podłogi należy zastosować „Protektor Blask”. „Protektor Blask” wylewamy na podłogę i rozprowadzamy mopem. „Protektor Blask” zabezpieczy podłogę przed szkodliwym działaniem wilgoci, dostawaniem się brudu w miejsca szczotkowane i połączenia między deskami.

Dodaj komentarz