Podłogi drewniane Wicanders Warszawa

Wicanders z historią sięgającą 1869 roku jest czołową, globalną marką produktów podłogowych, wytwarzanych z użyciem korka. Nasza obietnica to dbalość o dobre samopoczucie wszystkich ludzi we wszelkiego rodzaju przestrzeniach w czasie różnych aktywności. To zadanie, które inspiruje i napędza produkty Wicanders

Wicanders, obecny w ponad 70 krajach świata, należy do Amorim Revestimentos, spółki holdingu Corticeira Amorim, firmy rodzinnej założonej w 1870 roku, z siedzibą w Portugalii, wyróżniajacej się swoim doświadczeniem i pozycją lidera branży produktów z korka

Korek pochodzi z kory dębu korkowego i jest zbierany ręcznie bez jakiegokolwiek nacinania samego drzewa. Jest to idealny surowiec w kontekście zwiększonego zainteresowania kwestiami ochrony przyrody i rosnącego zapotrzebowania na materiały pochodzące ze źródeł odnawialnych

Kolekcja Resist+ powstała w oparciu o udoskonaloną konstrukcję paneli winylowych z płytą nośną z HDF. Wyeliminowana została warstwa przemysłowego czarnego winylu, a zwiększono grubość korka , dzięki czemu podłoga jest jeszcze bardziej ciepła i cicha. Wszystko to bez kompromisu względem jej wytrzymałości. Producent udziela piętnastoletniej gwarancji w przypadku instalacji w pomieszczeniach użyteczności publicznej; w przypadku mieszkań okres gwarancji wynosi 25 lat.

W kolekcji Wood Essence barwa i rysunek drewna zostały idealnie odwzorowane na powierzchni korka. Nawet wprawne oko nie wychwyci różnicy w stosunku do oryginalnego parkietu, szczególnie że złudzenie potęguje format pełnowymiarowej, długiej deski. Warstwę wierzchnią chroni lakier najnowszej generacji o wytrzymałości odpowiadającej klasie AC6 paneli. Jak na podłogę z korka przystało, zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania. To propozycja dla osób troszczących się o środowisko naturalne.

Wicanders Parquet to wyjątkowa kolekcja drewnianych desek podłogowych. Nasza specjalność to podłogi dębowe, modne obecnie rustykalne wzory, z powierzchnią poddaną dodatkowej obróbce, mającej na celu uzyskanie efektu zużycia. Deski są ręcznie strugane i ryflowane oraz bejcowane, dzięki czemu nasza podłoga drewniana jest tak wyjątkowa. W ofercie znaleźć można deski 1.lamelowe w dużych rozmiarach o długości do 2,2 m. i szerokości do 26 cm. Jako produkt komplementarny proponujemy podkład z naturalnego korka.

Korek to prawdziwy dar przyrody. Żaden inny naturalny materiał nie łączy w sobie tylu zalet: korek izoluje termicznie i akustycznie, amortyzuje uderzenia, jest elastyczny, poddaje się naciskowi, ale wraca do poprzedniej formy po jego ustaniu, jest antystatyczny, odporny na działanie wilgoci. Co ważne korek pozyskuje się bez szkody dla środowiska naturalnego; to przetworzona kora dębów korkowych zdjęta z pnia dalej rosnącego drzewa. Jest to więc idealny materiał na komfortową i ekologiczną podłogę.

Hydrocork stanowi najnowsze osiągnięcie w rozwoju podłóg. To małej grubości (6 mm) panel winylowy z rdzeniem z korkowego materiału kompozytowego. Jest wodoodporny i stabilny, a przy tym elastyczny i zapewnia niezrównany komfort użytkowania. Panele montuje się szybko dzięki opatentowanemu systemowi Pressfii, wykorzystującemu zdolność korka do kompresji. Wierzchnia warstwa z luksusowego winylu jest odporna na zużycie i wiernie odwzorowuje drewnianą posadzkę. W kolekcji 20 wzorów desek.

Płytki korkowe tworzą niepowtarzalną dekorację mieszkań. Dzięki bogactwu wzorów i zastosowanym technikom barwienia płytki można dobrać do każdego rodzaju wnętrza. Korek na ścianie to też praktyczne rozwiązanie – poprawia mikroklimat, zmniejsza poziom hałasu, sprawia, że czujemy ciepło, chroni powierzchnię przed zabrudzeniem w miejscach, gdzie ruch jest intensywny, jak przedsionki i korytarze. Montaż jest stosunkowo prosty, płytki korkowe klei się bezpośrednio do powierzchni ścian.

   Wszelkie prawa zastrzeżone ® Romax 2019